Jarosław Oborski

Rusza Akademia Bemowskiego Seniora 22.10.2013
Rusza Akademia Bemowskiego Seniora, dzięki której starsi mieszkańcy Dzielnicy będą mogli pogłębiać swoją wiedzę pod okiem wybitnych specjalistów. Projekt jest bezpłatny i w całości finansowany z budżetu Dzielnicy Bemowo.
Akademia Bemowskiego Seniora jest odpowiedzią na oczekiwania starszych mieszkańców Bemowa, którzy nadal chcą aktywnie spędzać czas i poszerzać swoje horyzonty. Na terenie miasta bardzo prężnie działa Uniwersytet III Wieku Woli i Bemowa, jednak zainteresowanie wykładami organizowanymi w ramach Uniwersytetu jest tak duże, że osoby starsze muszą wpisywać się na listy rezerwowe.
Dzielnica Bemowo we współpracy z Uniwersytetem III Wieku przygotowała szeroką ofertę wykładów dla Seniorów. W programie Akademii Bemowskiego Seniora znajdą się zajęcia z prawa, sztuki, zdrowia, diety, psychologii, historii, czy ekonomii.
Do projektu przystąpiło już ponad 800 osób. Ta liczba będzie stale rosła, gdyż w Akademii znajdą się miejsca dla wszystkich zainteresowanych, a zapisać się będzie można nawet w trakcie trwania roku.
Do projektu zostali zaproszeni także inni wybitni eksperci. Wśród prelegentów pojawią się m.in. prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, czyli dr Zdrówko z popularnego programu telewizyjnego, czy sędzia Anna Maria Wesołowska. Wykłady poprowadzą również specjaliści z Państwowej Akademii Nauk, Szkoły Głównej Handlowej czy Uniwersytetu Warszawskiego.
Godzinne wykłady będą się odbywały w każdy czwartek o godz. 11.30 i 13.30 w Sali widowiskowej klubu Karuzela przy ul. Konarskiego 85 na osiedlu ?Przyjaźń?. Szczegóły informacje na temat tegorocznej edycji seniorzy mogą otrzymać w punkcie informacyjnym urzędu, a pełny harmonogram zajęć zostanie opublikowany na stronie internetowej Dzielnicy Bemowo www.bemowo.waw.pl.
Oferta Akademii będzie stale rozszerzana. W przyszłym roku oprócz wykładów planujemy uruchomić kursy komputerowe, językowe, spotkania literackie, oraz kółka zainteresowań.

wstecz | archiwum